Do aktualnej galerii zapraszamy na:

30.07-03.08.2012r.- "Mamo, Tato, wolę wodę"

W dniach 30.07 – 03.08 odbyło się w naszym przedszkolu podsumowanie akcji „Mamo, Tato, wolę wodę!”. Celem tej akcji jest przede wszystkim kształtowanie nawyku picia wody wśród najmłodszych dzieci, doskonalenie nawyku zdrowego odżywiania się oraz aktywnego trybu życia, jak również poznawanie sposobów oszczędzania wody w życiu codziennym.
27.06.2012r. - Bawimy się bezpiecznie - zajęcia otwarte
„BAWIMY SIĘ BEZPIECZNIE” – ZAJĘCIA OTWARTE

Dnia 27 czerwca odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia otwarte „Bawimy się bezpiecznie”. Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego UNICEF „Baw się i bądź bezpieczny”, w którym nasza placówka bierze udział. Celem tego projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy o tym jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych mogących doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia dziecka oraz jak należy się zachować kiedy dochodzi do wypadku.

14.06.2012r. - Kampania BLIŻEJ PIESKA

Zwierzę nie jest rzeczą – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. Czasem jednak trzeba przypomnieć, że zwierzę to istota, która odczuwa ból i cierpienie, tak samo jak człowiek. W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi.
Dlatego 14 czerwca Punkt Przedszkolny Kangurek przyłączył się do Ogólnopolskiej Edukacyjnej Kampanii Społecznej „BLIŻEJ PIESKA”, która skierowana jest głównie do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnym szkolnym.

Wizyta w sklepie zielarsko-medycznym

Dnia 9 marca wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu zielarsko – medycznego „Antidotum”, którego właścicielką jest mama Antosia. Celem naszej wycieczki było bliższe poznanie zawodu wykonywanego przez panią Joasię. Przedszkolaki były bardzo przejęte wizytą.
Dzień Kobiet - 08.03.2012r.

Dnia 8 marca zgodnie z tradycją obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy obiecali, że będą szczególnie mili dla swoich koleżanek z przedszkola, gdyż dzisiaj jest ich święto.
WALENTYNKI 14.02.2012r.

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia zakochani wysyłają kartki walentynkowe z miłosnymi wyznaniami lub obdarowują się upominkami. Przedszkolaki z naszego przedszkola również nie zapomnieli o tym święcie. Sala przedszkolna została przyozdobiona w niezliczoną ilość serduszek. Tego dnia rozmawialiśmy dużo o miłości, o tym kogo kochamy najbardziej, za co kochamy te osoby oraz w jaki sposób możemy okazywać nasze uczucia.
Wielki Bal Karnawałowy 01.02.2012r.

Dnia 1 lutego w naszym
przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Sala udekorowana
w mnóstwo balonów, kolorowe girlandy wywołała zachwyt wśród wszystkich dzieci. Przedszkolaki zgodnie z tradycją przybyły na bal w pięknych przebraniach. Były księżniczki, wróżki, diabełki, czarodziej, biedronka, motyl, Kubuś Puchatek, smok, Czerwony Kapturek. Nie zabrakło również policjanta, Spidermana oraz Ninja, którzy dbali o porządek podczas zabawy.

Dzień Babci i Dziadka 20.01.2012r.

Dnia 20 stycznia 2012 r.  w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka.
Babcia i Dziadek to osoby, które kojarzą nam się z miłością, ciepłem, wszystkim tym, co dobre. Są to osoby, które mają niezwykle dużo cierpliwości i zrozumienia dla małych i dużych problemów swoich wnuków. Słowa „Babcia” i „Dziadek” wywołują zazwyczaj ciepły uśmiech na ustach przedszkolaków. Dlatego maluchy z naszego przedszkola zaprosiły swoich dziadków i babcie na uroczystość zorganizowaną specjalnie na ich cześć.