Przedszkole Językowe Kangurek w Ostrołęce

Oferta edukacyjna

W ramach miesięcznego czesnego zapewniamy:
 
KLIKNIJ W ZDJĘCIE ABY OBEJRZEĆ WIDEO
 
 
Codzienną naukę języka angielskiego - WIDEO
 
 
Ćwiczenia językowe w naszym Przedszkolu odbywają się każdego dnia – dzieci uczestniczą w zajęciach, pracują z książeczką, śpiewają piosenki, przygotowują fragmenty występów na każdą z przedszkolnych uroczystości w tym języku. Każdego dnia biorą udział w grach i zabawach w języku angielskim.
Nauczyciele nie tylko prowadzą zajęcia, ale porozumiewają się z dziećmi w języku angielskim w czasie zwykłych, codziennych czynności: posiłków, ubierania, odpoczynku, zabawy, mycia ząbków itd. Dzieci „absorbują” w ten sposób nowy język z sytuacji dnia codziennego i na ogół podchodzą do tego z wielkim entuzjazmem.
 
 
Zabawy z językiem migowym - WIDEO
 
 
Rozwija się wyobraźnia przestrzenna, pamięć, zdolność koncentracji. Dzieci w wieku przedszkolnym maja doskonałą pamięć, potrafią zapamiętać dużo więcej niż dorośli, bez szczególnie wielkiego wysiłku intelektualnego. Prostym, laickim językiem, można stwierdzić, że jest im po prostu łatwiej uczyć się, zwłaszcza, jeżeli wiedza przekazywana ma formę zabawy, a prowadzący potrafi zainteresować swoimi zajęciami.
Założenia zajęć:
a).  Pokazanie dzieciom sposobu porozumiewania się za pomocą gestów, poprzez naukę wybranych znaków języka migowego i alfabetu palcowego.
b). „bawiąc- uczyć” – zajęcia prowadzone są tak, aby dzieci miały poczucie, że bawią się językiem migowym, a nie są zmuszone do jego nauki i obciążone koniecznością zdobywania nowej wiedzy. Prowadzący zajęcia stara się wytworzyć sytuację, aby dzieci same uznały potrzebę nauki języka migowego
 c). Poznane znaki wykorzystywane są w zabawach, prostych inscenizacjach, teatrzykach, zajęciach dramowych, rozwijających wyobraźnię dzieci, demonstrujących nabyte przez nie umiejętności w zakresie posługiwania się językiem migowym
i pozwalających na szybkie opanowanie realizowanego materiału dydaktycznego
d). W trakcie realizacji zajęć dzieci w sposób naturalny układają poznane znaki
w zdania proste i złożone, używają poprawnych form gramatycznych bez konieczności wykładania im na tym etapie rozwoju, podstaw gramatyki języka polskiego
Cele:
e). Pobudzenie i rozwijanie wyobraźni dzieci, poprzez konieczność zapamiętywania znaków języka migowego na zasadzie skojarzeń
f). Pobudzenie myślenia, poprzez konieczność odtwarzania z pamięci znaków języka migowego
g). Usprawnienie pracy rąk i ogólnej motoryki ciała, poprzez konieczność przekazywania znaków za pomocą gestów i zabawy ruchowe towarzyszące nauce języka migowego
h). Nauczenie wyrażania emocji poprzez mimikę twarzy, bez używania głosu, co jest niezbędne przy porozumiewaniu się z osobami z upośledzeniami słuchu.
 
 
Warsztaty plastyczne
 
 
Twórczość plastyczna pozwala uzewnętrzniać swoje marzenia i pragnienia, rozwijać twórczą inicjatywę, pomysłowość i wiarę we własne siły. Pobudza także rozwój umysłowy i emocjonalny, stwarzając możliwości wielorakich doświadczeń. Jest ona także niezmiernie bogatym źródłem satysfakcji. Uczy wytrwałości, odpowiedzialności i współpracy w zespole.
 
Dostrzegając powyższe wartości opracowaliśmy program warsztatów plastycznych, który pozwala dzieciom tworzyć, rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, poznawać nowe techniki plastyczne oraz ciekawie spędzać czas.
 
Podczas zajęć wykorzystujemy różnorodne techniki: malowanie palcami, rysowanie świecą, malowanie na podkładzie klejowym, grysikowym, rysunek węglem, pastelami, stemplowanie, collage z wykorzystaniem różnych materiałów, prace wykonane z włóczek, szmatek, kasz i makaronów, zabawy z gliną, masą papierową i wiele innych.
Zajęcia rozwijają dziecięcą wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, pomagają uwierzyć we własne siły, wzmagają poczucie własnej wartości, uczą cierpliwości.

Zabawy ze sztuką - to artystyczna podróż w poszukiwaniu różnorodnych technik sztuk plastycznych Sztuka dla jednych dzieci może być terapią, dla innych realizowaniem siebie i rozwijaniem talentów, ale dla wszystkich dzieci powinna być znakomitą zabawą. Celem tej formy zabawy ze sztuką jest zainspirowanie i pobudzenie wyobraźni dziecka.
 
Warsztaty teatralne - WIDEO
 
 
 
Na warsztatach dzieci uczą się interpretować teksty, rozwijąją zdolność wyrażania słów gestem, poznają podstawy zachowania scenicznego, a także przygotowują się do przeglądów teatralnych i konkursów recytatorskich. Warsztaty stanowią jednocześnie świetną szkołę ekspresji i okazję do zabawy w grupie rówieśników.
 
 
Teatr, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, jest rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć. Mały aktor - odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się przez chwilę kimś innym. Zabawa w teatr rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji bawiącym się dzieciom i oglądającym rodzicom.
 
 
Ćwiczenia logopedyczne i glottodydaktyczne - WIDEO
 
 
Dzieci mają kontakt z dyplomowanym logopedą, który pracuje nad ich ewentualnymi nieprawidłowościami wymowie. Są to ćwiczenia i zabawy kształtujące prawidłową wymowę, redukujące zaburzenia szeregów i innych opozycji głosowych, prowadzone w grupach 1 x w tygodniu, jak również w trakcie codziennych zajęć gimnastycznych ciałka, buzi i języka.

Ćwiczenia logopedyczne mają za zadanie usprawniać narządy artykulacji, nauczyć dzieci prawidłowego wybrzmiewania głosek, a także rozwijać sferę słuchową dzieci. Głównym celem glottodydaktyki jest przygotowanie do nauki czytania i pisania. Równie ważny jest rozwój analizatorów: słuchowego i wzrokowego, których jednoczesny rozwój zapewniają specjalne ćwiczenia.
 
 
Czytające przedszkola - Cała Polska czyta Dzieciom - Bajkoterapia
 

W przedszkolach Program zakłada codzienne czytanie dzieciom przez wychowawców  przez co najmniej 20 minut, najlepiej o stałej porze. Można czytać kilka razy dziennie.  Dzieciom, które nie mogą się skupić, można pozwolić na cichą zabawę w tym czasie będą one słuchały. W ramach Programu do naszego przedszkola zapraszani są rodzice, dziadkowie, inni dorośli, aby czytali dzieciom. Zajęcie to jest dzięki temu urozmaicane. Inne działanie to podjęcie współpracy z pobliską biblioteką i wprowadzenie regularnych wypraw przedszkolaków do biblioteki. Inicjatorzy Programu zwracają uwagę, że czytaniu może towarzyszyć wiele zajęć inspirowanych lekturą. W salach naszej placówki znajduje się wiele półek z książkami dostępnymi dla dzieci.

W ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” nasze przedszkole co roku angażuje się również w akcję „Książka dla Szpitala”, której dary (książki, maskotki) przekazywane są na rzecz Oddziału Dziecięcego Ostrołęckiego Szpitala Specjalistycznego.

 

Uważa się, że w okresie przedszkolnym występuje stosunkowo najwięcej reakcji o charakterze lękowym. W tym właśnie okresie dziecko staje się z jednej strony – zdolne do rozpoznawania niebezpieczeństwa – z drugiej zaś nie posiada zbyt dużego doświadczenia, które pozwoliłoby mu na rozróżnienie przedmiotów i sytuacji, których nie należy się bać. Dziecko przedszkolne może przeżywać lęk, np. w zetknięciu z dość tajemniczymi dla niego zjawiskami przyrody, takimi jak szum wody, kołysanie drzew czy cień. W tym wieku nasila się też lęk związany z rozłąką z najbliższymi osobami oraz lęk przed ciemnymi pomieszczeniami utrudniających orientację w otoczeniu. W naszym Centrum wykorzystujemy bajkoterapię w celu oswojenia dziecka z osobami, przedmiotami czy sytuacjami wzbudzającymi u niego lęk tak, że po jakimś czasie przestają one te reakcje wywoływać. Poprzez kontakt z bajką terapeutyczną dziecko, gdy doświadcza lęku (np. jest hospitalizowane), otrzymuje wsparcie, uczy się pozytywnego myślenia o sytuacji, w której się znalazło, uświadamia sobie własne uczucia, ich objawy i przyczyny. W profilaktyce, bajki terapeutyczne, oswajają z potencjalnym zagrożeniem, przygotowują do racjonalnego myślenia i działania. Przedstawienie stanów emocjonalnych bohatera bajki, sprzyja rozwojowi empatii, pomaga w rozumieniu siebie i innych, ułatwia komunikację, skłania do niesienia pomocy, co sprzyja wzbogacaniu osobowości dziecka.

 
 
Zajęcia umuzykalniające
 
 
Poprzez ruch, dźwięk, słuchanie muzyki, śpiewnie piosenek dziecko ma możliwość twórczego rozwoju oraz możliwość osiągnięcia spójności pomiędzy ruchami ciała, a swoją psychiką. W naszym Centrum dbamy o to, aby dziecko poznało i polubiło wartościową muzykę zarówno poważną jak i rozrywkową. Uczymy piosenek i pląsów, gdyż dzieci bardzo lubią śpiewać i tańczyć, próbując głosem i całym ciałem wyrazić swoją dziecięcą ekspresję. Dzięki piosenkom i różnorodnym melodiom dziecko rozwija pamięć, ćwiczy koordynację psychoruchową, kształtuje poczucie rytmu, jest bardziej śmiałe, potrafi opanować stres związany, np. z występami przed publicznością, doświadcza uczucia zadowolenia i radości.
 
 
Program "Smacznie Zdrowo Kolorowo"
 
 
 
Edukacja emocjonalna - WIDEO
 
 
 
Savoir vivre - warsztaty dobrych manier - WIDEO
 
 
Na nauczenie dziecka dobrych manier nigdy nie jest za wcześnie. Małe dzieci uczą się poprzez naśladowanie dorosłych - uczmy je więc witać się, kulturalnie jeść, używać zwrotów grzecznościowych, właściwie zachowywać się w sklepie, na ulicy, na placu zabaw.
 
Edukacja ekologiczna
 
 
Gimnastyka
 
 
Grafomotoryka
 
 
 

Spotkania z ciekawymi ludźmi

 

Udział w programach m.in.:
 
„Czytające Przedszkola” z fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” 
 
"Kubusiowi Przyjaciele Natury"
 
"Mamo, Tato wolę wodę",
 
"Akademia Aquafresh"
 
„Akademia Zdrowego Przedszkolaka”
 
Udział w autorskich programach edukacyjnych takich jak:
 
„Poznajemy zawody swoich Rodziców”
 
Smacznie, Zdrowo, Kolorowo"
 
Fachową i troskliwą opiekę;
 
Pyszne posiłki oraz spotkania z dietetykami w celu ustalenia menu;
 
Pracę w oparciu o program edukacyjny zgodny z wymaganiami Ministerstwa Edukacji Narodowej;
 
Stałą opiekę logopedy i pedagoga;
 

Bogata oferta zajęć dodatkowych m.in.

 

Język hiszpański

 

 

Karate kyokushin - WIDEO

 

 

Zumba

 

Szachy

 

Warsztaty kreatywne oraz warsztaty kreatywne z klockami

Warsztaty sensoryczno-plastyczne / eksperymenty

Kodowanie na dywanie

 

Poza pakietami oferujemy również dni tematyczne, teatrzyki, wycieczki m.in.:

DZIEŃ HAWAJSKI,

DZIEŃ INDIAŃSKI,

DNI JĘZYKOWE NP.: DZIEŃ ANGIELSKI, HISZPAŃSKI

grafika źródło:

Ludzie plik wektorowy utworzone przez dgim-studio - pl.freepik.com

Children photo created by freepik - www.freepik.com>

Watercolor photo created by freepik - www.freepik.com>

School photo created by freepik - www.freepik.com>

Food photo created by freepik - www.freepik.com>

Template vector created by starline - www.freepik.com

Kids photo created by freepik - www.freepik.com>

brytyjska-flaga png from pngtree.com

Doctor photo created by freepik - www.freepik.com

Home photo created by freepik - www.freepik.com>

Camera photo created by freepik - www.freepik.com>

Flowers photo created by freepik - www.freepik.com>