Oferta edukacyjna
Nauczyciele nie tylko prowadzą zajęcia, ale porozumiewają się z dziećmi w języku angielskim w czasie zwykłych, codziennych czynności: posiłków, ubierania, odpoczynku, zabawy, mycia ząbków itd. Dzieci „absorbują” w ten sposób nowy język z sytuacji dnia codziennego i na ogół podchodzą do tego z wielkim entuzjazmem.
Założenia zajęć:
a). Pokazanie dzieciom sposobu porozumiewania się za pomocą gestów, poprzez naukę wybranych znaków języka migowego i alfabetu palcowego.
b). „bawiąc- uczyć” – zajęcia prowadzone są tak, aby dzieci miały poczucie, że bawią się językiem migowym, a nie są zmuszone do jego nauki i obciążone koniecznością zdobywania nowej wiedzy. Prowadzący zajęcia stara się wytworzyć sytuację, aby dzieci same uznały potrzebę nauki języka migowego
c). Poznane znaki wykorzystywane są w zabawach, prostych inscenizacjach, teatrzykach, zajęciach dramowych, rozwijających wyobraźnię dzieci, demonstrujących nabyte przez nie umiejętności w zakresie posługiwania się językiem migowym
i pozwalających na szybkie opanowanie realizowanego materiału dydaktycznego
d). W trakcie realizacji zajęć dzieci w sposób naturalny układają poznane znaki
w zdania proste i złożone, używają poprawnych form gramatycznych bez konieczności wykładania im na tym etapie rozwoju, podstaw gramatyki języka polskiego
Cele:
e). Pobudzenie i rozwijanie wyobraźni dzieci, poprzez konieczność zapamiętywania znaków języka migowego na zasadzie skojarzeń
f). Pobudzenie myślenia, poprzez konieczność odtwarzania z pamięci znaków języka migowego
g). Usprawnienie pracy rąk i ogólnej motoryki ciała, poprzez konieczność przekazywania znaków za pomocą gestów i zabawy ruchowe towarzyszące nauce języka migowego
h). Nauczenie wyrażania emocji poprzez mimikę twarzy, bez używania głosu, co jest niezbędne przy porozumiewaniu się z osobami z upośledzeniami słuchu.
Zajęcia rozwijają dziecięcą wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, pomagają uwierzyć we własne siły, wzmagają poczucie własnej wartości, uczą cierpliwości.
Zabawy ze sztuką - to artystyczna podróż w poszukiwaniu różnorodnych technik sztuk plastycznych Sztuka dla jednych dzieci może być terapią, dla innych realizowaniem siebie i rozwijaniem talentów, ale dla wszystkich dzieci powinna być znakomitą zabawą. Celem tej formy zabawy ze sztuką jest zainspirowanie i pobudzenie wyobraźni dziecka.
Ćwiczenia logopedyczne mają za zadanie usprawniać narządy artykulacji, nauczyć dzieci prawidłowego wybrzmiewania głosek, a także rozwijać sferę słuchową dzieci. Głównym celem glottodydaktyki jest przygotowanie do nauki czytania i pisania. Równie ważny jest rozwój analizatorów: słuchowego i wzrokowego, których jednoczesny rozwój zapewniają specjalne ćwiczenia.
W przedszkolach Program zakłada codzienne czytanie dzieciom przez wychowawców przez co najmniej 20 minut, najlepiej o stałej porze. Można czytać kilka razy dziennie. Dzieciom, które nie mogą się skupić, można pozwolić na cichą zabawę w tym czasie będą one słuchały. W ramach Programu do naszego przedszkola zapraszani są rodzice, dziadkowie, inni dorośli, aby czytali dzieciom. Zajęcie to jest dzięki temu urozmaicane. Inne działanie to podjęcie współpracy z pobliską biblioteką i wprowadzenie regularnych wypraw przedszkolaków do biblioteki. Inicjatorzy Programu zwracają uwagę, że czytaniu może towarzyszyć wiele zajęć inspirowanych lekturą. W salach naszej placówki znajduje się wiele półek z książkami dostępnymi dla dzieci.
W ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” nasze przedszkole co roku angażuje się również w akcję „Książka dla Szpitala”, której dary (książki, maskotki) przekazywane są na rzecz Oddziału Dziecięcego Ostrołęckiego Szpitala Specjalistycznego.
Uważa się, że w okresie przedszkolnym występuje stosunkowo najwięcej reakcji o charakterze lękowym. W tym właśnie okresie dziecko staje się z jednej strony – zdolne do rozpoznawania niebezpieczeństwa – z drugiej zaś nie posiada zbyt dużego doświadczenia, które pozwoliłoby mu na rozróżnienie przedmiotów i sytuacji, których nie należy się bać. Dziecko przedszkolne może przeżywać lęk, np. w zetknięciu z dość tajemniczymi dla niego zjawiskami przyrody, takimi jak szum wody, kołysanie drzew czy cień. W tym wieku nasila się też lęk związany z rozłąką z najbliższymi osobami oraz lęk przed ciemnymi pomieszczeniami utrudniających orientację w otoczeniu. W naszym Centrum wykorzystujemy bajkoterapię w celu oswojenia dziecka z osobami, przedmiotami czy sytuacjami wzbudzającymi u niego lęk tak, że po jakimś czasie przestają one te reakcje wywoływać. Poprzez kontakt z bajką terapeutyczną dziecko, gdy doświadcza lęku (np. jest hospitalizowane), otrzymuje wsparcie, uczy się pozytywnego myślenia o sytuacji, w której się znalazło, uświadamia sobie własne uczucia, ich objawy i przyczyny. W profilaktyce, bajki terapeutyczne, oswajają z potencjalnym zagrożeniem, przygotowują do racjonalnego myślenia i działania. Przedstawienie stanów emocjonalnych bohatera bajki, sprzyja rozwojowi empatii, pomaga w rozumieniu siebie i innych, ułatwia komunikację, skłania do niesienia pomocy, co sprzyja wzbogacaniu osobowości dziecka.
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Bogata oferta zajęć dodatkowych m.in.
Język hiszpański
Karate kyokushin - WIDEO
Zumba
Szachy
Warsztaty kreatywne oraz warsztaty kreatywne z klockami
Warsztaty sensoryczno-plastyczne / eksperymenty
Kodowanie na dywanie
Poza pakietami oferujemy również dni tematyczne, teatrzyki, wycieczki m.in.:
DZIEŃ HAWAJSKI,
DZIEŃ INDIAŃSKI,
DNI JĘZYKOWE NP.: DZIEŃ ANGIELSKI, HISZPAŃSKI
grafika źródło:
Ludzie plik wektorowy utworzone przez dgim-studio - pl.freepik.com
Children photo created by freepik - www.freepik.com>
Watercolor photo created by freepik - www.freepik.com>
School photo created by freepik - www.freepik.com>
Food photo created by freepik - www.freepik.com>
Template vector created by starline - www.freepik.com
Kids photo created by freepik - www.freepik.com>
brytyjska-flaga png from pngtree.com
Doctor photo created by freepik - www.freepik.com
Home photo created by freepik - www.freepik.com>