02.04.2015r. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Od 1967 r. drugiego kwietnia – w rocznicę urodzin wielkiego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena – na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten został ustanowiony w celu promowania literatury pięknej  oraz grafiki dla młodego czytelnika.
Dzieci z naszego przedszkola również postanowiły uczcić ten wyjątkowy dzień. Każdy tego dnia przyniósł ze sobą swoją ulubioną książkę i o niej opowiedział. Następnie były zagadki zarówno słowne, jak i obrazkowe dotyczące znajomości bajek, baśni, legend dla dzieci oraz postaci w nich występujących. Zagadki przeplatane były różnymi zabawami i oczywiście czytaniem utworów, tym razem polskich pisarzy i poetów tworzących dla dzieci. Tego dnia przedszkolaki poznały również etapy powstawania książki na podstawie historyjki obrazkowej „Od autora do czytelnika”.
W Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci odwiedziliśmy również zaprzyjaźnioną Miejską Bibliotekę Publiczną Nr 2 przy ulicy Sikorskiego. Dzięki uprzejmości Pani Joanny mogliśmy uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych, które mówiły o zbliżających się świętach wielkanocnych. Pani Asia zapoznała również przedszkolaki z zawodem bibliotekarki oraz zachęcała młodych czytelników do częstego obcowania z książką. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone wycieczką i obiecały, że na pewno odwiedzą bibliotekę jeszcze nie raz.
Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków na długo i rozbudzi w nich potrzebę obcowania z książką oraz przyczyni się do rozwijania ich zainteresowań czytelniczych.