Spotkanie ze stomatologiem 15.04.2011r.

W połowie kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem Panią Beatą Świątek.
Pani stomatolog opowiedziała dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej.

Dokonała prezentacji kilku narzędzi, które wykorzystuje w swoim gabinecie.
Wyjaśniła przedszkolakom, co należy robić, aby zęby były zdrowe, zachęc
ając do wizyt w gabinecie i ucząc prawidłowego mycia zębów. Dokonała oceny stanu uzębienia naszych podopiecznych jak również polakierowała ząbki wszystkich dzieci, które w prezencie otrzymały od naszego przemiłego gościa kolorowanki, pojemniczki w kształcie zęba na swoje pierwsze mleczaki oraz książeczki z historyjką o myszce Elince uczącej i pokazującej jak prawidłowo dbać o zęby.
Celem spotkania było:
-nawiązanie współpracy ze stomatologiem
-zachęcanie dzieci do konieczności dbania o jamę ustną
-kształtowanie umiejętności, przyzwyczajeń i nawyków higienicznych
 Wszyscy wiemy jak ważne jest kształtowanie postaw i nawyków już od najmłodszych lat dziecka, także postawy wobec własnego zdrowia i nawyków higieniczno-kulturowych. O zdrowiu dziecka i jego prawidłowym rozwoju decyduje wiele czynników, w tym prawidłowe odżywianie i dbanie o czystość osobistą.