Zielony Dzień 14.04.2011r.

Dzień 14 kwietnia był dniem wyjątkowym. W ramach programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” został zorganizowany „Zielony Dzień”. Wszystkie dzieci w tym dniu ubrane były w zielone stroje. Celem tej akcji było przedstawienie koloru zielonego jako przyjaznego środowisku. Każdy z przedszkolaków w tym dniu przyniósł coś zielonego: zielony owoc, warzywo lub zabawkę w tym kolorze. Maluchy określały co jest zielonego koloru. Pomagała im w tym Zielona Żabcia, która odwiedziła je w tym dniu. Dzieci poznawały również zwierzęta zielonego koloru, których nie możemy spotkać w naszym otoczeniu.  Dzień był pełen niespodzianek. Dzieci degustowały zielone warzywa, owoce oraz zielone soki. Dużo radości wywołało tworzenie Zielonego Ludzika z warzyw i owoców. Tego dnia maluchy zasiały również rzeżuchę oraz owies, które z pewnością staną się piękną ozdobą wielkanocnego stołu.