DZIEŃ TEATRU w KANGURKU

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest 27 marca w naszym przedszkolu to święto obchodziliśmy dzień później.
Podczas zajęć przedszkolaki rozmawiały czym jest teatr oraz kogo możemy tam spotkać. Poznaliśmy różne rodzaje lalek wykorzystywanych w przedstawieniach teatralnych, m.in.: kukiełki, marionetki, pacynki czy też jawajki.
Następnie przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę aktorów i odgrywały krótkie scenki z wykorzystaniem pacynek wymyślając krótkie dialogi. Przedszkolaki brały również udział w zabawach parateatralnych.
Prawdziwą niespodzianką tego dnia była wizyta Teatru Arena z Białegostoku, który zaprezentował naszym przedszkolakom przedstawienie, pt. „Kozucha Kłamczucha”. Była to inscenizacja utworu Janiny Porazińskiej. Bajka opowiadająca o niesfornej kózce, która przez swoje kłamstwa przyczyniła się do nieszczęścia biednej dziewczynki bardzo spodobała się naszym przedszkolakom. Dzieci z uśmiechem na ustach oglądały przedstawienie i aktywnie w nim uczestniczyły. A morał z bajki wynika taki:

Niech też nie kłamią przedszkolaki,
bo kłamstwo, bo kłamstwo
krótkie ma nogi,