DZIEŃ WODY ZAJĘCIA OTWARTE w KANGURKU

Dnia 22 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Wody. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ odbyły się zajęcia otwarte, w których uczestniczyli rodzice. Przedszkolaki przybyły do przedszkola ubrane na niebiesko. Obchody Dnia Wody stały się doskonałą okazją do rozpoczęcia w naszym przedszkolu realizacji programu „Mamo, Tato wolę wodę!”. Na początek dzieci przywitały się ze Zdrojkiem i rozpoczęły poszukiwania ukrytych w sali obrazków wody. Okazuje się, że woda może mieć zupełnie inną postać niż ta, z którą obcujemy na co dzień. Tak więc znaleźliśmy wodę w postaci: śniegu, chmury, sopli, lodowca, igloo, ale okazało się również, że wodę znajdziemy w warzywach i owocach. Następnie przedszkolaki rozpoznawały odgłosy wody wydawane przez różne zbiorniki, np. strumyk, morze oraz zjawiska takie jak deszcz. Dzieci poznały również zjawisko obiegu wody w przyrodzie. Przedszkolaki wykonały również wodne kropelki, które ozdobiły naszą przedszkolną salę. Następnie po wspólnej zabawie napiliśmy się wody i odpoczywaliśmy przy muzyce relaksacyjnej. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał breloczek Zdrojka, który ma przypominać o codziennym piciu wody.
Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się również o konieczności oszczędzania wody. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom przedszkolaki chętniej będą sięgały po wodę niż po słodkie napoje.