PRZEDSTAWIENIE EKOLOGICZNE Z OKAZJI PIERWSZEGO DNIA WIOSNY w KANGURKU

Dnia 21marca w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” odbyło się w naszym przedszkolu przedstawienie ekologiczne, pt. „W oczekiwaniu na Panią Wiosnę”. Przedstawienie opowiadało o zwierzątkach mieszkających w lesie, który został niestety zaśmiecony przez ludzi. Wystąpiły również dzieci, które zachowywały się źle wobec otaczającej przyrody, m.in. dziewczynka depcząca i zrywająca wszystkie kwiatki, chłopiec rzucający papierki po cukierkach czy też chłopiec słuchający w lesie głośnej muzyki. Dzieci wysłuchały skarg zwierzątek i postanowiły, że uporządkują las. W końcu w czystym lesie zawitała Pani Wiosna, która przypomniała dzieciom, że nie należy zanieczyszczać środowiska, bo jest on domem każdego z nas. Podczas przedstawienia dzieci śpiewały wiosenne piosenki. Mamy nadzieję, że tak powitana Wiosna zagości u nas na dobre.