DZIEŃ ŚW. PATRYKA w KANGURKU

Dnia 17 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień św. Patryka.
Tego dnia królował kolor zielony nawiązujący do trawiastych irlandzkich krajobrazów.
Na początku przedszkolaki poznały barwy narodowe Irlandii oraz charakterystyczne cechy tego kraju. Następnie dzieci obejrzały prezentację dotyczącą obchodów dnia św. Patryka w Irlandii oraz poznały historię patrona tego kraju.
Przedszkolaki wykonywały różne zadania, które zostawił dla nich skrzat Leprechaun, m.in. przenoszenie koniczynek, dmuchanie na zielone piórka czy też odpowiadanie na pytania umieszczone na koniczynkach. Tego dnia przedszkolaki uczyły się również tradycyjnego irlandzkiego tańca.
Na zakończenie dzieci za pomącą gąbek do zmywania wyczarowały kolorową tęczę na końcu której znalazł się garnek ze złotem.