TŁUSTY CZWARTEK w KANGURKU

„Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek,
A Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.”

Dnia 23 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Tłusty Czwartek.
Tego dnia przewodziły nam pączkowe zabawy. Na początku przedszkolaki wykonały prace plastyczne „Pączek”, które ozdobiły naszą salę.
Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki i wykonywały różne polecenia ukryte pod kolorowymi pączkami.
Przedszkolaki dowiedziały się również dlaczego ten czwartek nazywany jest tłustym oraz jakie związane są z nim tradycje. Następnie zasiedliśmy do stołu i mogliśmy przystąpić do degustacji pysznych pączków. Przedszkolaki ze smakiem zajadały te karnawałowe przysmaki.
Na zakończenie przedszkolaki wykonały pączki z masy solnej i ozdobiły je kolorowymi posypkami. Był to bardzo wesoły i słodki dzień w naszym przedszkolu.