SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Dnia 1 grudnia dzięki uprzejmości Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MEDITRANS Ostrołęka mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu Pana Piotra Olkowskiego – ratownika medycznego. Podczas tego spotkania dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Mogły samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność poszkodowanej osoby, jak wykonać masaż serca na fantomie oraz jak zachować się w wypadku zakrztuszenia. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, w jaki sposób należy postępować gdy na swojej drodze spotkają osobę potrzebującą pomocy. Przedszkolaki wiedzą, że nie należy bać się udzielania pomocy i potrafią zrobić to w sposób prawidłowy. Pan ratownik był pod wrażeniem wiedzy, jaką posiadają nasze dzieci m.in. na temat nr telefonów alarmowych. Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć jak wygląda karetka oraz jakie posiada wyposażenie. Wierzymy, że dzięki temu spotkaniu przedszkolaki zdobyły wiedzę, którą w razie konieczności wykorzystają ratując komuś życie. Dziękujemy Panu Piotrowi za ciekawe i pouczające spotkanie.