DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w KANGURKU

Dnia 24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas posiadał lub posiada pluszowego misia. Od lat jest to najpopularniejsza zabawka na świecie. Misie stają się towarzyszem zabaw, powiernikiem sekretów czy też przyjacielem pocieszającym w smutne dni. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. W ten wyjątkowy dzień przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół. Misie towarzyszyły nam podczas wesołych zabaw. Nie mogło również zabraknąć zabaw przy muzyce, a zwłaszcza znanej od pokoleń zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Przedszkolaki tego dnia zdobywały również informacje o niedźwiedziach, m.in.: jakie są gatunki niedźwiedzi, czym się żywią, co robią niedźwiedzie brunatne zimą, itp. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną. Naszą salę ozdobiły misie polarne, brunatne i misie panda. Tego dnia w ramach programu Czytające Przedszkola „Cała Polska Czyta Dzieciom” czytaliśmy oczywiście misiowe bajki, m.in., „Kubuś Puchatek” czy też „Księga Dżungli”. Pluszowy miś nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim dzieciństwem dlatego cieszymy się, że mogliśmy gościć te wspaniałe zabawki w naszym przedszkolu.