WIZYTA ŻOŁNIERZA W KANGURKU

Dnia 14 listopada dzięki uprzejmości Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce nasze przedszkole odwiedził mjr Sławomir Kośnica. Podczas spotkania przedszkolaki poznały zawód żołnierza. Przedszkolaki miały również okazję dowiedzieć się, jakie wyposażenie posiadają żołnierze. Dzieci chętnie przymierzały żołnierskie stroje oraz nakrycia głowy. Okazało się, że żołnierski hełm jest bardzo ciężki i naszym przedszkolakom było trudno utrzymać go na głowie. Przedszkolaki pod okiem naszego gościa uczyły się również salutować. Na zakończenie spotkania Pan Sławomir wręczył dzieciom czapki, takie jak dawniej nosili legioniści, którzy wyzwolili nasz kraj spod zaborów. Jesteśmy pewni, że dzięki tym odwiedzinom przedszkolaki bliżej poznały zawód żołnierza oraz dowiedziały się, jak ważnym wyzwaniem jest służba dla Ojczyzny. Mamy nadzieję, że ta lekcja pozostanie w ich pamięci na długo i pozwoli w przyszłości przechodzić przez życie w poszanowaniu odwagi, mądrości i umiłowania Ojczyzny.