ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki poznawały historię naszego kraju. Tego dnia dzieci uczyły się wiersza W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Następnie przedszkolaki poznały nasze symbole narodowe czyli godło i flagę. Następnie wszyscy zachowując właściwą postawę odśpiewaliśmy Hymn Polski. Tego dnia przedszkolaki na znak przynależności narodowej wykonały biało-czerwone serduszka i odbiły na nich swoje dłonie. Przedszkolaki uczyły się również piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się również na czyją cześć obchodzimy Święto Niepodległości. Dzieci z wykorzystaniem mapy Polski dowiedziały się o czasach gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga. Jak to trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy, oraz o dzielnych legionistach, którzy pod wodzą marszałka Józefa Piłsudskiego wyzwolili Polskę spod zaborów. Na zakończenie obchodów Święta Niepodległości przedszkolaki wykonały biało-czerwone kotyliony.