SPOTKANIE Z EDUKATOREM PROGRAMU - DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

Dnia 7 listopada naszą placówkę odwiedził edukator programu „Dzieciństwo bez próchnicy”, w którym nasze przedszkole bierze udział. Program ten stawia na rzetelną wiedzę i szeroką edukację zarówno dzieci, jak i rodziców, opiekunów, nauczycieli, pielęgniarek i higienistek. Razem
z Królikiem Pampisiem organizatorzy uświadamiają, jak ważne jest dbanie o zęby dzieci już od najmłodszych lat, wyrabiają dobre nawyki, uczą jak prawidłowo myć zęby i pokazują, co wpływa na zdrowie jamy ustnej. Projekt realizuje Uniwersytet Medyczny w Poznaniu wspólnie z 8 innymi uczelniami medycznymi w Polsce, a finansuje Ministerstwo Zdrowia i Szwajcarski Program Współpracy z Nowymi Krajami członkowskimi Unii Europejskiej. W naszym przedszkolu najpierw odbyło się spotkanie z rodzicami, podczas którego edukator przekazywał wiedzę na temat zdrowia jamy ustnej dzieci oraz odpowiadał na pytania nurtujące rodziców. Następnie podczas spotkania z dziećmi edukator na podstawie bajki edukacyjnej przekazał przedszkolakom główne zasady dbania o higienę i zdrowie zębów. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał zestaw zachęcający do codziennego szczotkowania zębów, czyli: szczotkę, pastę oraz kalendarz mycia zębów.