DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W KANGURKU

Dnia 4 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki są nieodzownym elementem w życiu każdego dziecka. Bajki bawią, uczą oraz przekazują wartości życiowe. Tego dnia przedszkolaki przyniosły ze sobą swoje ulubione maskotki przedstawiające bajkowych bohaterów oraz książki z ulubionymi bajkami. Podczas zabaw i konkursów przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat bajek. Jak się okazuje dzieci doskonale znają treści wielu bajek i bezbłędnie wykonywały zadania. Był to wspaniały dzień w naszym przedszkolu, podczas którego towarzyszyły nam bajkowe postacie. W przerwach między zabawami czytaliśmy bajki znane i lubiane od kilku pokoleń. Głównym celem obchodów Dnia Postaci z Bajek było przede wszystkim rozbudzenie czytelniczych zainteresowań dzieci.