DZIEŃ MARZYCIELA: w KANGURKU

Dnia 8 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marzyciela. Tego dnia wszyscy chodziliśmy z głowami w chmurach.

Za sprawą wiersza B. Formy Konrad Marzyciel wybraliśmy się w podróż dookoła świata. Odwiedziliśmy między innymi gorącą Afrykę i poznaliśmy zwierzęta, które można spotkać w odległych krajach. Zawitaliśmy również do Hiszpanii i Meksyku. Gdy wróciliśmy z dalekiej podróży wszyscy odpoczywaliśmy na pięknej plaży przy utworze Roberta Schumanna Marzenie.

Następnie przedszkolaki na niebieskich chmurkach rysowały swoje marzenia. Jak się okazuje dzieci mają piękne marzenia, np.: aby w przyszłości zostać: piłkarzem, bramkarzem, księżniczką; żeby mama i tata długo żyli i byli zdrowi czy też żeby rodzice zawsze mnie kochali.

Na zakończenie przeczytaliśmy wspólnie wiersz Juliana Tuwima Dyzio Marzyciel. Przedszkolaki przyznały, że marzenia Dyzia często towarzyszą również im. Okazało się, że chyba marzenia się spełniają, ponieważ na naszym stole pojawiły się pyszne lody. Był to wspaniały dzień pełen kolorowych marzeń. W tym dniu nie pozostaje nam życzyć niczego innego, jak spełnienia marzeń.