CERTYFIKAT WIARYGODNEGO PRZEDSZKOLA dla KANGURKA

Drodzy Rodzice,
Pragniemy podzielić się z Państwem informacją o pozytywnym przejściu weryfikacji w Programie Wiarygodne Przedszkole oraz otrzymaniu certyfikatu Wiarygodnego Przedszkola

CZYM JEST PROGRAM WIARYGODNE PRZEDSZKOLE?

Kategoria Wiarygodne Przedszkole powstała w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich przedszkoli, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoim dzieciom. Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania przedszkola.

DLA KOGO PROGRAM WIARYGODNE PRZEDSZKOLE?

Kategoria Wiarygodne Przedszkole jest Programem, który wyróżnia te przedszkola, które przede wszystkim spełniają wysokie standardy dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze. Są to przedszkola, które mogą pochwalić się ciekawą bazą dydaktyczną ale także w pełni zapewniają bezpieczeństwo swoim dzieciom, które jest tak ważne dla każdego rodzica
Warunkiem uczestnictwa w Programie i otrzymania unikalnego wyróżnienia w formie Certyfikatu jest:
• wypełnienie Deklaracji Uczestnictwa w Programie oraz dostarczenie dokumentów wymaganych Regulaminem w celu zakwalifikowania szkoły do Programu,
• akceptacja Regulaminu Programu,
• pozytywne przejście weryfikacji przeprowadzonej przez Kapitułę Programu w oparciu o przewidziane Regulaminem procedury.

Przedszkola muszą także spełnić określone standardy w obszarach bazy i zapewnianego bezpieczeństwa. W tym celu, w każdym przedszkolu zostaje przeprowadzana dodatkowa weryfikacja właśnie tych obszarów.