DZIEŃ INDIAŃSKI w KANGURKU

Dnia 8 sierpnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Indiański. Wakacje to czas podróżowania, zwiedzania najpiękniejszych miejsc na Ziemi oraz poznawania różnych kultur. Niestety nie każdy ma okazje odbywać dalekie podróże, dlatego postanowiliśmy naszym przedszkolakom przybliżyć regiony Ameryki Północnej i Południowej oraz zapoznać z kulturą indiańską. W naszej sali pojawiły się indiańskie totemy, tipi oraz ognisko, przy którym odbywała się plemienna narada. Na początek przedszkolaki przygotowały indiańskie pióropusze oraz namalowały sobie na twarzy barwy wojenne. Następnie rozpoczęły się indiańskie zabawy. Przedszkolaki między innymi polowały na bizony, tańczyły taniec deszczu oraz przeskakiwały przez ognisko. Dzieci mogły również sprawdzić swoje umiejętności myśliwskie i poruszać się tropem zwierząt oraz łowić ryby. Musiały również pokonać tor przeszkód, uważając żeby nie obudzić śpiącego węża. Podczas zabaw towarzyszyła nam piękne indiańska muzyka. Wszyscy doskonale bawili się podczas tego dnia. Cieszymy się, że mogliśmy zabrać przedszkolaki w tą wakacyjną podróż.