DZIEŃ PIŁKI NOŻNEJ W KANGURKU EURO 2016

Dnia 07 lipca w Punkcie Przedszkolnym „Kangurek” odbył się Dzień Piłki Nożnej. Odbywające się we Francji Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej emocjonują każdego kibica – zarówno dużego, jak i małego. Od kilku tygodni w przedszkolu słychać było rozmowy o golach, karnych oraz ulubionych piłkarzach. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować specjalny dzień dla kibiców z naszego przedszkola – Dzień Piłki Nożnej.
Chłopcy mieli okazję założyć swoje piłkarskie stroje, natomiast dziewczynki z szalikami w ręku dzielnie kibicowały swoim kolegom. Podczas zabaw przedszkolaki ćwiczyły drybling, strzały w bramkę czy też współpracę z kolegami z drużyny.
W trakcie zajęć odbył się Quiz sprawdzający wiedzę naszych przedszkolaków o piłce nożnej. Dzieci wymieniały między innymi: nazwiska polskich napastników i bramkarzy; imię i nazwisko trenera polskiej reprezentacji. Przedszkolaki zaskoczyły nas poziomem wiedzy piłkarskiej. Dzieci wykazały się wiedzą na temat Cristiano Ronaldo czy Messiego oraz wielu innych czołowych piłkarzy na całym świecie.
Był to wspaniały dzień dla przedszkolaków. Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy w naszych przedszkolakach entuzjazm piłkarski i częściej będą one spędzały czas na świeżym powietrzu grając w piłkę i rozwijając jednocześnie swoją sprawność fizyczną.