I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BAJKOPISARZEM WARSZTATY TWÓRCZE W KANGURKU - 1.04.2016r.

Dnia 1 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz uświadamianie społeczeństwu, jak ważne dla rozwoju dzieci jest częste obcowanie z książkami.

W naszym przedszkolu dbamy o to, aby książka towarzyszyła naszym wychowankom każdego dnia, dlatego prowadzimy akcję Czytające Przedszkola - Cała Polska Czyta Dzieciom. Z tej okazji odbyły się u nas warsztaty twórcze „I ty możesz zostać bajkopisarzem” z Markiem Samselskim, który razem ze swoją żoną wydał książkę dla dzieci „Baju baj patataj”.

Nasz gość opowiadał naszym przedszkolakom o swojej twórczości. Do tekstów pana Marka skomponowano muzykę i powstały wspaniałe piosenki dla dzieci. Jednym z wykonawców jest znany polski aktor Piotr Fronczewski.

Dzieci miały okazję posłuchać piosenek, które bardzo przypadły im do gustu - zwłaszcza utwór „Kalosze”. Podczas spotkania nasz gość czytał dzieciom swoje utwory oraz zadawał zagadki. Dużą frajdą okazała się możliwość stworzenia bajki.

Przedszkolaki pod okiem pana Marka stworzyły bajkę „O troskliwym ślimaku Kamilu i beztroskiej gąsienicy Julce”. Dzieci od początku tworzyły bajkę, między innymi wymyślały bohaterów, miejsce akcji, kolejne wątki oraz dialogi. I w taki oto sposób powstała historia o ślimaku Kamilu, który z pomocą Wróbelka oraz kota Kazimierza uratował gąsienicę Julkę przed myszą, która polowała w ogrodzie.

Następnie przedszkolaki stworzyły kolorowe ilustracje do utworu.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęci nasze przedszkolaki do częstszego obcowania z książkami. Pamiętajmy, że czytanie dzieciom książek wpływa korzystnie na ich wszechstronny rozwój. Rozwija wyobraźnię, poprawia pamięć, wzbogaca słownictwo oraz wpływa na rozwój społeczny, emocjonalny i poznawczy dziecka.