25.11.2015r. Międznarodowy Dzień Pluszowego Misia

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w "KANGURKU"
Pluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od wielu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu, pocieszają, dodają otuchy w trudnych chwilach. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich liczne opowiadania, wierszyki, powieści.
Jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto 25 listopada. Światowy Dzień Pluszowego Misia, to święto ustanowione 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.
My również postanowiliśmy uczcić wyjątkowo ten dzień. Przedszkolaki przybyły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, aby wspólnie się bawić. Dzieci rozwiązywały różne zagadki dotyczące misiów znanych z różnych bajek. Nie mogło również zabraknąć zabaw i wesołych tańców przy muzyce. Wszyscy doskonale bawili się z pluszakami przy piosence „Pokochaj pluszowego misia”. Dzieci bawiły się również w znaną od lat zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Przedszkolaki uczestniczyły również w różnych konkursach, np. zjadanie miodu czy rysowanie misiów.
Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Kolorowe misie”.