5.11.2015r. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK w "Kangurku"
Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.
W naszym przedszkolu już po raz kolejny świętowaliśmy ten dzień. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Na początku przedszkolaki opowiedziały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne bajkowe zgadywanki, zabawy ruchowe oraz wiele innych ciekawych atrakcji.
Dzieci doskonale znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Przedszkolaki wykonały również pracę plastyczną, której bohaterem był każdemu znany i lubiany Kubuś Puchatek. Cieszymy się, że choć na chwilę mogliśmy przenieść się w piękny i kolorowy świat bajek