20.06.2015r. Wizyta w gabinecie Stomatologicznym

WYCIECZKA "MAŁYCH KANGURKÓW" DO GABINETU STOMATOLOGICZNEGO
Grupa „Maluchów” wybrała się na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego pani Wioletty Czaplińskiej. Celem tej dydaktycznej wycieczki było przede wszystkim przełamanie obawy przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Na miejscu przedszkolaki miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy stomatologa oraz wyposażeniem gabinetu. Pani doktor wyjaśniła dzieciom w jaki sposób leczy się zęby oraz jak działają poszczególne urządzenia. Dużo radości wywołała możliwość sprawdzenia, jak działa dentystyczny fotel. Na zakończenie dzieci wręczyły laurkę w ramach podziękowań, a w zamian otrzymały naklejki „Dzielnego pacjenta”. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie i obiecały, że wrócą do niego odważnie z rodzicami.