30.04.2015r. Dzień Flagi

DZIEŃ FLAGI W "KANGURKU"
30 kwietnia 2015 r. zwracając uwagę dzieci na wydarzenia ogólnopaństwowe, a także rozwijając poczucie przynależności do narodu Polskiego wzięliśmy udział w obchodach Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego m.in. Legendy o Czechu, Lechu i Rusie, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła oraz hymnu. Tego dnia zastanawialiśmy się również, za co kochamy naszą ojczyznę, a zebrane wiadomości podsumowaliśmy quizem o Polsce. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały dwie prace plastyczne – Flagę Polski oraz godło Warszawy. Dzień ten był dla naszych przedszkolaków niewątpliwie wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.