30.04.2015r. Dzień Flagi

DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
zajęcia otwarte - grupa Maluszki

Dnia 30 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia w grupie „Maluszków” odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców.
Dzień 2 maja jest nie tylko Dniem Flagi RP ale również Dniem Polonii i Polaków za granicą. Żeby przybliżyć przedszkolakom niektóre kraje, w których przebywają nasi rodacy wybraliśmy się w podróż po Europie aby poznać tradycje niektórych państw. Podczas zabaw dzieci miały okazję skosztować francuskich rogalików, zatańczyć tradycyjny taniec włoski „Neapolitańską Tarantellę”, wypić tradycyjną angielską filiżankę herbaty oraz zatańczyć hiszpański taniec torreadora. Następnie przedszkolaki poznały nasze symbole narodowe. Opisywały wygląd naszej flagi i godła oraz słuchały hymnu narodowego.
Wyruszyliśmy również w „podróż” aby poznać najpiękniejsze miejsca w Polsce.
Na zakończenie przedszkolaki wspólnie z rodzicami wykonały biało-czerwone flagi, które zabrały do domu aby ozdobić nimi mieszkania.
Głównym celem tych zajęć było budzenie szacunku i przywiązania do symboli narodowych oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami.