29.04.2015r. Dzień Tańca

DZIEŃ TAŃCA W "KANGURKU”
Dnia 29 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Tańca. Przedszkolaki miały okazję wykazać się swoimi umiejętnościami tanecznymi i poczuciem rytmu. Tego dnia wyruszyliśmy w magiczne podróże aby poznać tańce z różnych stron świata. Na początek wylądowaliśmy na Hawajach i ubrani w piękne girlandy z kwiatów zatańczyliśmy taniec Hula. Następnym przystankiem była Francja, gdzie poznaliśmy taniec Kankan. Odwiedziliśmy jeszcze mnóstwo innych miejsc i poznaliśmy ciekawe tańce, m.in. Kazaczok czy Neapolitańską Tarantellę. Tego dnia było mnóstwo zabaw i konkursów oraz swobodnych improwizacji przy muzyce. Podczas podróży przedszkolaki poznały również ciekawe układy choreograficzne w oparciu o metodę KLANZY oraz aktywnie słuchały muzyki według metody Batii Strauss. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Baletnicę”. Był to wyjątkowy dzień, który wywołał na twarzach naszych podopiecznych mnóstwo uśmiechu.