29.04.2015r. Dzień Tańca

ZAJĘCIA OTWARTE Grupa Starszaki
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA
29 kwietnia 2015 r. odbył się w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Tańca. Podczas tegorocznych obchodów tego wyjątkowego święta nasze przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w zajęciach poświęconych tańcom z różnych stron świata. Wspólnie wybraliśmy się w muzyczną podróż po Europie, podczas której poznaliśmy ciekawe układy choreograficzne. Gościliśmy między innymi we Francji, gdzie wspólnie zatańczyliśmy Kankana, w Grecji – Zorbę, natomiast żywiołowy „Kazaczok” przeniósł nas na chwilę do Rosji, by później udać się do gorących Włoch i wspólnie zatańczyć Tarantellę. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się również jakie są nasze tańce Narodowe, zatańczyły Krakowiaka oraz w pięknych strojach prezentowały swoje umiejętności podczas egzotycznego tańca „Hula”. Dzień ten przyniósł wszystkim niewątpliwie dużo radości.