22.03.2015r. Bal Gazeciarza

„BAL GAZECIARZA – POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ” podczas DNIA ZIEMI w „KANGURKU”.
Dnia 22 kwietnia w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji zorganizowaliśmy „Bal Gazeciarza – pokaz mody ekologicznej”.
Przedszkolaki wspólnie z rodzicami przygotowały w domu piękne stroje, które potem z dumą prezentowały na czerwonym dywanie. Były piękne suknie, kamizelki, zbroje oraz oryginalne nakrycia głowy.
Podczas balu odbył się szereg zabaw ruchowym z wykorzystaniem gazet oraz wesołe tańce przy skocznej muzyce. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się również co to znaczy segregacja śmieci oraz do jakich pojemników wrzucać określone odpady.
Przedszkolaki złożyły również Przysięgę „Małego Ekologa” obiecując, że dołożą wszelkich starań w dbaniu o dobro naszej planety
Głównym celem tego spotkania było podnoszenie świadomości ekologicznej, a także kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród najmłodszych.