16.04.2015r. Dzień 5 porcji Warzyw, Owoców i Soku

16 kwietnia 2015 r. w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień 5 porcji warzyw, owoców  i soku”.
Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione owoce i warzywa, poznały ich właściwości odżywcze oraz dowiedziały się, że należy je spożywać minimum pięć razy dziennie. Przedszkolaki zapoznały się również z pojęciem porcji, pamiętając przy tym, że jedną z 5 porcji owoców i warzyw może być także szklanka soku.
Dzieci w trakcie zajęć miały okazję m.in. rozpoznać smak owoców z zawiązanymi oczami, pokonać tor przeszkód turlając jabłko oraz odpowiedzieć na przygotowane przez Panie zagadki owocowo- warzywne. Po wielu zabawach i konkurencjach, wybraliśmy się wspólnie na pobliski stragan owocowo- warzywny.
Na zakończenie dnia nasze przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne samodzielnie przygotowując owocowe szaszłyki. Była to niewątpliwie wielka radość i prawdziwa uczta dla naszych dzieci.