27.03.2015r. Dzień Słońca i Dzień Teatru

Dnia 27 marca odbył się w naszym przedszkolu Dzień Słońca. Przedszkolaki tego dnia przyszły ubrane na żółto co spowodowało, że w sali od razu zrobiło się ciepło i wesoło. Tego dnia dzieci uczyły się, jak ważne jest słońce dla każdego żywego organizmu żyjącego na naszej planecie. Dzieci dowiedziały się również, że słoneczko może być dla nas niebezpieczne, gdy nie będziemy się przed nim odpowiednio chronić. Podczas zajęć przedszkolaki doskonale bawiły się w różne „słoneczne” zabawy ruchowe. Dzieci obejrzały również bajkę dydaktyczną, z której dowiedziały się, dlaczego słońce świeci oraz jak wykorzystywana jest energia słoneczna. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające oczywiście gorące słoneczka. Cieszymy się, że pomimo zapowiadanych deszczy słoneczko nie sprawiło nam zawodu i ciepło świeciło towarzysząc nam w zabawie.
Dnia 27 marca nie mogliśmy również zapomnieć o Dniu Teatru. Przedszkolaki przypomniały sobie pojęcia związane z teatrem, m.in.: scena, widownia, kukiełka, marionetka, pacynka, kurtyna, sufler. Dzieci zamieniły się również w małych aktorów i przedstawiały mini scenki teatralne z wykorzystaniem pacynek. Dzięki pięknej wiosennej pogodzie zabawy teatralne mogły odbyć się w przedszkolnym ogródku.
Był to dzień pełen wrażeń i wesołej zabawy. Mamy nadzieję, że pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków i pozwoli im lepiej zrozumieć otaczający nas świat przyrody oraz dziedzinę sztuki jaką bez wątpienia jest teatr.