26.03.2015r. Zajęcia otwarte: Już wkrótce Wielkanoc

Dnia 26 marca w grupie „Maluszków” odbyły się zajęcia otwarte na temat wielkanocnych zwyczajów. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami poznawały wielkanocne tradycje (np. malowanie jajek, Niedziela Palmowa, wielkanocne śniadanie, itp.). Nie mogło też zabraknąć zabaw ruchowych, które wprawiły w dobry humor zarówno dzieci jak i rodziców. Podczas zajęć przedszkolaki poznały budowę jajka – przysmaku, którego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Dzieci wskazywały różnice między jajkiem surowym i ugotowanym oraz poznały sposób sprawdzania czy jajko jest ugotowane bez jego rozbijania. Przedszkolaki dowiedziały się również czym są pisanki i wydmuszki. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z rodzicami wysieli ziarenka rzeżuchy do wydmuszek. Dziękujemy rodzicom za aktywny udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne, które odbędą się już za miesiąc.