24.03.2015r. DZIEŃ WODY

Dnia 24 marca w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” odbył się w naszym przedszkolu Dzień Wody. Przedszkolaki tego dnia przybyły do przedszkola ubrane na niebiesko. Podczas zabaw i zajęć przekonaliśmy się, jak ważna i cenna, dla Ziemi i dla człowieka jest woda. Wykonaliśmy mnóstwo ćwiczeń z wodą, piliśmy wodę określając jej kolor, smak i zapach. Przedszkolaki  uczyły  się  nazywać  cechy  wody,   prowadziły  doświadczenia badające jej właściwości. Obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie.  Nauczyliśmy się też, że wodę należy oszczędzać, np. podczas mycia zębów czy naczyń. Podczas zabaw ruchowych dzieci  tańczyły  w  rytm  muzyki  i  falując niebieskimi  tasiemkami  naśladowały  ruch  fal  rzeki.  Potem  zamieniły  się  w  kwiaty,  które  pod wpływem kropli wody rozwijały swoje kolorowe płatki. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczne związane z wodą, które ozdobiły przedszkolne sale.
Święto Wody było wspaniałym, radosnym dniem, który obfitował w atrakcje i wydarzenia.
Dzieciom dowiedziały się, jak ważną rolę w naszym życiu pełni woda. Mamy nadzieję, że Dzień Wody wpisze się na stałe w kalendarz przedszkolnych świąt.