20.03.2015r. I DZIEŃ WIOSNY i DZIEŃ LASU

Dnia 20 marca 2015 r. przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Kangurek” obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny połączony z Dniem Lasu. W ramach obchodów tego dnia odwiedziła nas Pani Leśnik, opowiadając naszym przedszkolakom o swojej pracy oraz o pierwszych zwiastunach wiosny. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, jelenia) zamieszkujących las. Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Pani Leśnik zainteresowała dzieci swoimi opowieściamio zwierzętach i ptakach wykorzystując różne ilustracje i obrazki. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały ciekawe plansze edukacyjne.
Następnie dzieci ze starszej grupy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalno – taneczne podczas przedstawienia pt.„Nie pal przy mnie proszę, bo dymu nie znoszę”., które odbyło się w ramach Programu Przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. W przedstawieniu wzięli udział m.in. Król Zdrowia, Król Papieros oraz kolorowe Skrzaty. Rodzice z dumą i zaciekawieniem oglądali występ. Mali aktorzy na zakończenie zostali nagrodzeni ogromnymi brawami.  Dzień ten obfitował również w wiele zabaw, gier i konkursów.