17.03.2015r. DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA :)

Dnia 17 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień św. Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne. Obowiązującym kolorem tego dnia był zielony nawiązujący do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizujący koniczynę. Dzieci ubrane na zielono,  wyruszyły na spotkanie z irlandzkim skrzatkiem „Leperchaun”. Przedszkolaki poznały irlandzkie tradycje związane
z obchodami dnia św. Patryka. Dzieci układały flagę Irlandii z pasków kolorowego papieru oraz wykonały mapę tego kraju. Podczas obchodów dnia św. Patryka nie mogło zabraknąć ciekawych irlandzkich zabaw, m.in. szukania ukrytych koniczynek, zabaw z zielonymi piórkami, czy poszukiwanie ukrytego garnka ze złotem. Przedszkolaki tego dnia uczyły się również tradycyjnego tańca irlandzkiego. Menu w Dzień św. Patryka też było wyjątkowe. Starszaki przygotowały zieloną galaretkę oraz piły zielony sok. Grupa Maluszki przygotowała tradycyjne irlandzkie Stones – słodkie bułeczki z rodzynkami. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne – garnek ze złotem oraz postać skrzata. Nie mogło też zabraknąć skocznej irlandzkiej muzyki, przy dźwiękach której roześmiana gromadka zakończyła zabawę.