26.02.2015r. Zajęcia otwarte - PODRÓŻ DO EKO KRAINY

Dnia 26 lutego w grupie „Maluszków” odbyły się zajęcia otwarte w ramach akcji Akademia Zdrowego Przedszkolaka „Podróż do Eko – Krainy”. Podczas zajęć przedszkolaki wspólnie z rodzicami uczyły się na temat zimowych sportów i zabaw. Pomimo braku śniegu na zewnątrz udało nam się urządzić mini zawody sportowe w sali przedszkolnej. Przedszkolaki toczyły śnieżne kulki (z papieru), rzucały nimi do celu. Dużo radości wywołała „Bitwa na śnieżki”. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zimowe dyscypliny sportu oraz zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Głównym celem tych zajęć było zbliżenie do siebie dzieci i rodziców poprzez wspólne zabawy, zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz wdrożenie u dzieci zasad zdrowej rywalizacji (Fair play). Mamy również nadzieję, że dzięki tym zajęciom dzieci wspólnie z rodzicami chętniej będą wybierali aktywne formy spędzania czasu wolnego.