17.02.2015r. - DZIEŃ KOTA

Dnia 17 lutego  przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Kangurek” świętowały Dzień Kota.  W dniu Święta Kota od rana panowała wesoła atmosfera bowiem przedszkolaki  przebrały się za kotki. Na ich twarzach wymalowane były piękne  noski i wąsiki. Dzieci wesoło bawiły się w rytm „kociej” muzyki. Nie zabrakło również wesołych kocich zabaw i konkursów, takich jak: toczenie kłębka wełny, polowanie na myszy, rysowanie kota. Wielką radość sprawił przedszkolakom konkurs „Łakome kotki”, podczas którego dzieci musiały wypić ulubiony przysmak kotów czyli mleko za pomocą języczków. Przedszkolaki poznały również zwyczaje kotów oraz uczyły się, w jaki sposób należy o nie dbać. Uroczystość bardzo podobała się przedszkolakom. Mamy nadzieję, że dzień ten pozostanie w ich pamięci na długo i rozbudzi w nich zamiłowanie do kotów.
Przedszkolaki miały również okazję przypomnieć sobie postacie kotków znane z różnych bajek, m.in. Filemona, Bonifacego, Garfielda, Toma czy też Hello Kitty. Podczas zabaw i odpoczynku towarzyszyły nam „kocie przeboje”. Przedszkolakom bardzo podobał się ten dzień, podczas którego mogły bliżej poznać te wspaniałe zwierzęta, którymi są koty.
Celem obchodów tego dnia było również podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.