06.02.2015r. - WIZYTA W SCHRONISKU CANIS W KRUSZEWIE

Zwierzę nie jest rzeczą – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. Czasem jednak trzeba przypomnieć, że zwierzę to istota, która odczuwa ból i cierpienie, tak samo jak człowiek. W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi.

Dlatego Centrum Językowe NEO oraz Punkt Przedszkolny Kangurek przyłączyli się do Ogólnopolskiej Edukacyjnej Kampanii Społecznej „BLIŻEJ PIESKA”, która skierowana jest głównie do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
Celem kampanii „Bliżej pieska” jest edukacja humanitarna dzieci, która oparta na ich naturalnej fascynacji zwierzętami, w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta (poznanie potrzeb zwierząt, sposoby dbania o nie, porozumiewanie się z nimi oraz poznanie ich praw).
W ramach kampanii dla przedszkolaków zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne pt. „Pies przyjacielem człowieka”, spotkanie z miłośniczką psów, oraz konkurs plastyczny.
06 lutego wspólnie: Centrum Językowe NEO i przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego KANGUREK wybrali się do schroniska Canis w Kruszewie aby przekazać zebraną przez nich żywność oraz najpotrzebniejsze rzeczy dla zwierząt.
Podczas tej wizyty, dowiedzieliśmy się o historiach niektórych z podopiecznych tego schroniska oraz mieliśmy możliwość wybrania się z nimi na spacer.
Korzystając z okazji chcielibyśmy Serdecznie podziękować Wszystkim osobom, które przyłączyły się i wsparły naszą akcję, to dzięki WAM udało nam się zebrać:
- około 150 kg suchej karmy;
- cieplutkie koce, kołdry i poduszki;
- obroże, miski i smycze.
Teraz na pewno zwierzaki nie zmarzną tej zimy.
Jeszcze raz Serdecznie DZIĘKUJEMY.