WIZYTA NASZEGO SERDECZNEGO PRZYJACIELA, ARTYSTY RZEŹBIARZA NORBERTA FERSTER

ARTYSTY RZEŹBIARZA
NORBERTA FERSTER
W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM KANGUREK ORAZ CENTRUM JĘZYKOWYM NEO

Pod koniec maja w Punkcie Przedszkolnym Kangurek oraz Centrum Językowym Neo gościliśmy niezwykłego gościa naszego SERDECZNEGO PRZYJACIELA artystę rzeźbiarza, rysownika, malarza NORBERTA FERSTER, który przyjechał do nas aż z Doliny Kłodzkiej, aby pokazać nam swój kunszt w wycinaniu z drewna.

Dzieci podczas wizyty naszego gościa miały możliwość poznania od podstaw jego pracy oraz obserwowania, wykonywania wymyślonych przez siebie projektów.

To prawdziwe rękodzieło. Mistrz, bez szablonów czy też rysowania na desce czy listwie, wycina wszystko, czego zapragnie klient. - Najczęściej są to imiona - mówi rzemieślnik. - Nie ma jednak ograniczeń. Wycinam również przedmioty, a nawet portrety.

«Nie tylko sztuka i wiedza, ale także cierpliwość musi być częścią dzieła.»
/Johann Wolfgang von Goethe/ - oto motto Norberta

Swoje umiejętności pokazywał miedzy innymi podczas Święta Sztuki i Rzemiosła w Miśni (Saksonia)w południowo-wschodnich Niemczech, Oster-Spectaculum na Zamku w Beeskow w Brandenburgii, we wschodnich Niemczech, Tradycje stołu Wielkanocnego organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach w powiecie Świdnickim czy też podczas tegorocznych Obchodów rocznicy bitwy pod Ostrołęką – Festyn majowy.

Zapraszamy na stronę Norberta Ferster http://napisyzdrewna.jimdo.com/