15.04.2014r. Akademia Fotografii Pana Kleksa

„Akademia Fotografii Pana Kleksa”

Dnia 15 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Akademia Fotografii Pana Kleksa". Dzieci poznały budowę i zasady działania różnych aparatów fotograficznych, od tych dawnych, nawet sprzed 200 lat, po te współczesne. Dzieci dowiedziały się również, jak wyglądała fotografia dawniej i jak dziś powstają zdjęcia. Z zapartym tchem wysłuchały ciekawej historii zaczarowanego szpaka Mateusza, który kiedyś był księciem. Interesujące były rekwizyty i dekoracja wykorzystana w przedstawieniu. Połączenie opowieści z tańcami przypadło do gustu wielu przedszkolakom, dającym się ponieść rytmom znanych piosenek – „Kaczka Dziwaczka” i „Na wyspach Bergamutach”.