21 marca - I Dzień Wiosny - wizyta Leśniczego

Pierwszy Dzień Wiosny – Dzień Lasu

Zgodnie z tradycją panującą w naszym przedszkolu 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Lasu. W ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nasze przedszkole odwiedził Pan Hubert Pawelec – leśniczy z Nadleśnictwa Ostrołęka. Podczas spotkania nasz gość opowiadał przedszkolakom o zwierzętach, które możemy spotkać w naszych lasach. Dzieci dowiedziały się również na czym polega praca leśniczego oraz w jaki sposób należy dbać o lasy. Pan leśniczy przekazał również przedszkolakom w jaki sposób należy zachowywać się podczas spacerów w lesie, żeby nie przeszkadzać zwierzętom tam żyjącym. Na zakończenie spotkania Pan leśniczy przeprowadził quiz sprawdzający wiedzę przedszkolaków na temat lasów. Wszyscy doskonale odpowiadali na pytania i w nagrodę otrzymali upominki. Bardzo dziękujemy Panu Hubertowi za wizytę w naszym przedszkolu.