17 marca - Dzień Świętego Patryka

Dzień św. Patryka
Dna 17 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień św. Patryka – irlandzkie święto narodowe. Obowiązującym kolorem tego dnia był zielony nawiązujący do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizujący koniczynę. Tego dnia przedszkolaki poznały legendę o św. Patryku. Dzieci  poznawały również  irlandzkie tradycje związane z obchodami Dnia św. Patryka. Przedszkolaki musiały rozwiązać różne zadania, które zostawił dla nich irlandzki skrzat Leperchaun. Dzieci szukały koniczynek ukrytych w przedszkolu, układały flagę Irlandii. Nie mogło również zabraknąć nauki irlandzkiego tańca. Na zakończenie przedszkolaki wykonały zielone koniczynki, którymi ozdobiły drzewko. Wszystkim bardzo podobała się irlandzka i z pewnością za rok ją powtórzymy.