12 marca - Mały Dziennikarz - wizyta Radia OKO

Spotkanie z przedstawicielami „Radia OKO”

Dnia 12 marca odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie w ramach programu „Mały Dziennikarz”. Tym razem  odwiedzili nas dziennikarze z Radia OKO – Ewa Krupka i Piotr Grzyb. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca w radiu. Nasi goście przeprowadzili również z naszymi przedszkolaki wywiady. Odpowiedzi na pytania były momentami bardzo zaskakujące. Następnie przedszkolaki miały okazję poćwiczyć swoją dykcję podczas wspólnej zabawy przy wierszu „Ptasie Radio”. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały gościom za przybycie i wręczyły laurkę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Założeniem programu „Mały Dziennikarz” jest wzbogacanie doświadczeń dzieci o wiedzę
o otaczającej je rzeczywistości poprzez wskazanie różnych dróg poznania oraz inspirowanie
 i wspieranie indywidualnej i grupowej aktywności.
Powodem, dla którego zdecydowano się wdrożyć program „Mały dziennikarz” jest głównie wsparcie samodzielnego i twórczego myślenia oraz działania dziecka. Jak wiadomo powodują one szczególne możliwości stymulowania edukacji językowej, wyzwalania twórczości literackiej i artystycznej dziecka. Zajęcia są organizowane w taki sposób, aby pobudzały do żywej mowy- dzieci chętnie tworzyły nowe teksty bajek, opowiadań, krótkich wierszyków czy rymowanek. Inspiracją do powstawania swobodnych tekstów były m.in. różne kontakty okolicznościowe, kontakt z przyrodą, wycieczki, spacery, zabawy typu „Co by było, gdyby...”, uruchamiały wyobraźnię dzieci i wyzwalały niekonwencjonalne wypowiedzi, wymyślanie zakończeń do tradycyjnych bajek.