Dzień Niepodległości

Dnia 8 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Tego dnia odwiedzili nas specjalni goście. Por. Elżbieta Kumkowska z JW w Komorowie, mjr Sławomir Kośnica oraz kpt. Paweł Krajewicz z WKU w Ostrołęce prezentowali naszym przedszkolakom zawód żołnierza. Przedszkolaki poznały bliżej zawód żołnierza oraz dowiedziały się jak ważnym wyzwaniem jest służba dla Ojczyzny. Nasi goście zaprezentowali różne elementy wyposażenia żołnierza, m.in. hełm, maskę gazową, mapy i wiele innych ciekawych przyborów. Przedszkolaki choć przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze przymierzająć elementy stroju żołnierskiego. Następnie Pani por. Elżbieta Kumorek przeczytała przedszkolakom bajkę „Dzielny Ołowiany Żołnierzyk” przyłączając się tym samym do akcji „Czytające Przedszkola. Cała Polska Czyta Dzieciom”. Na zakończenie wizyty przedszkolaki w ramach podziękowania wręczyły żołnierzom własnoręcznie wykonaną laurkę.
Mamy nadzieję, że to spotkanie pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków na długo i pozwoli w przyszłości przechodzić przez życie w poszanowaniu odwagi, mądrości i umiłowania Ojczyzny.
Serdecznie dziękujemy Wojskowej Komisji Uzupełnień za przyjęcie zaproszenia do naszego przedszkola.