05.11.2013r. Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Podczas zajęć przedszkolaki wykonywały różne zadania, które wymyśliły dla nich postacie ze znanych i lubianych bajek, m.in.: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Królowa Śniegu, Jaś i Małgosia. Przedszkolaki musiały wykazać się dużym sprytem, zręcznością i wiedzą, aby wykonać te zadania.
Następnie mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie teatralne „Kraina Bajek”, które zostało wystawione w naszym przedszkolu przez aktorów z Teatru „Urwis” z Krakowa. Przedszkolaki miały okazję poznać chłopca Krzysia, który bardzo lubił przenosić się w fantastyczny świat bajek oraz Malineczkę, która mieszkała w domu Olbrzyma. Po pewnym czasie okazało się, że Kraina Bajek jest zagrożona przez Olbrzyma, który jest bardzo ponury i nie lubi bajek. Na szczęście Krzysiowi dzięki czarom i pomocy naszych przedszkolaków udaje się przemienić pochmurnego olbrzyma w wesołka i tym samym uratować jego ukochany świat bajek.
Dzieci miały możliwość występowania razem z aktorami, co sprawiło im bardzo dużo radości i wywołało wiele uśmiechów na buzi. Po zakończeniu spektaklu nagrodziliśmy aktorów brawami.