22.10.2013r. Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury-zajęcia otwarte

Dnia 22 października odbył się w naszym przedszkolu „Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury”.  Tego dnia wspólnie z rodzicami już po raz trzeci rozpoczęliśmy udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć przedszkolaki przypomniały jak nazywa się nasza planeta, kto ją zamieszkuje oraz w jaki sposób możemy o nią dbać. Następnie wspólnie z rodzicami musiały wykazać się wiedzą na temat różnych zwyczajów zwierząt oraz znajomością środowisk zamieszkania  różnych ptaków, ssaków i owadów. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się również, jak dużo ludzie nauczyli się od zwierząt. Na zakończenie przedszkolaki wspólnie z rodzicami wyklejali zwierzątka plasteliną. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że musimy żyć w harmonii z otaczającą nas przyrodą a ona na pewno nam się pięknie za to odpłaci.