14.08.2013r. Dzień Indiański

Dnia 14 sierpnia nasza sala przedszkolna zamieniła się w wioskę indiańską, natomiast wszystkie przedszkolaki w prawdziwych Indian. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich przedszkolaków ponieważ poznawaliśmy kulturę oraz zwyczaje Indian. Na początek przedszkolaki przy ognisku złożyły „indiańskie ślubowanie”, następnie przyodziały kolorowe pióropusze. Na twarzach dzieci nie mogło zabraknąć również kolorowych znaków indiańskich. Każdy z przedszkolaków dostał również indiańskie imię. Tego dnia przedszkolaki bawiły się przy indiańskiej muzyce oraz wykazywały indiańskimi zdolnościami. A wszyscy wiemy, że Indianin musi być: zwinny, bystry, mieć wprawne oko oraz posiadać wiele innych  umiejętności. Przedszkolaki za pomocą czarów wywoływały również deszcz oraz polowały na bizony. Następnie wszyscy wykonali magiczne indiańskie talizmany. Był to wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu, pełen kolorowych postaci i indiańskich okrzyków. Myślimy, że Dzień Indiański na stałe wpisze się do naszego kalendarza imprez.