17.07.2013r. Dzień Hawajski

Dnia 17 lipca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Hawajski. W naszej sali pojawiła się piękna plaża, morze,  palmy i owoce egzotyczne co jednoznacznie oznacza – hawajską zabawę. Tego dnia witaliśmy się tradycyjnym okrzykiem hawajskim: ALOHA! Przedszkolaki miały również okazję przekonać się jak brzmi ich imię w języku hawajskim. Dużą atrakcją były oczywiście kolorowe stroje: „trawiaste” spódniczki oraz kwiatowe girlandy. Gdy wyglądaliśmy już jak Hawajczycy nie mogliśmy odmówić sobie zatańczenia hawajskiego tańca HULA. Przedszkolaki doskonale poradzili sobie z tańcem, w którym chodzi przede wszystkim o poruszanie biodrami. Następnie mogliśmy oddać się degustacji pysznych, egzotycznych owoców. Przedszkolaki rozpoznawały owoce za pomocą zmysłów smaku i dotyku. Tego dnia nie mogło również zabraknąć zabawy LIMBO, czyli przechodzenie pod poprzeczką, która jest umieszczana coraz niżej. Hawaje są to wyspy, które kojarzą nam się z pięknymi krajobrazami i wesołą zabawą, dlatego przedszkolaki doskonale bawiły się w rytm skocznych przebojów.

Dzień Hawajski stał się doskonałą okazją do poznania kultury hawajskiej oraz przeniesienia się chociaż na chwilę w jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.